Leeg

Lesmateriaal

Laat je inspireren! Hier vind je de leukste levensechte lessen – in tekst of met een filmpje. Voeg de lessen gratis toe aan je winkelmandje en print of download ze direct. Heb je zelf een leuke levensechte les?

Kijk verder

Op reis

Vak: Rekenen / Lesstofonderdeel: Algemeen / Groep: 1-4 / Doelgroep: Lessen

Aan de hand van een geplande vakantiereis en diverse uitstapjes, maken kinderen allerlei berekeningen. Kinderen worden zich bewust van de kosten van een uitstapje.

Allereerst wordt er aandacht besteed aan op vakantie gaan en reizen. Wat kost het allemaal? Welke dingen doe je op vakantie en hoe weet je hoeveel dat gaat kosten? Tijdens de introductie is er aandacht voor een aantal begrippen (reisbestemming, accommodatie, vroegboekkorting etc).
Na een algemene introductie over reizen en vakanties, volgen kinderen de instructies op. Op deze manier maken ze alleen of in groepjes een aantal concrete berekeningen. Ze sluiten de opdracht af met het maken van een poster.

Ik ga op vakantie naar:…………….

Stel je voor…..
Jullie gaan met zijn vieren op vakantie
2 volwassenen en 2 kinderen onder de 12
Jullie gaan met de auto

Al je berekeningen, maar ook eventuele verhoudingstabellen, grafieken etc. noteer je in Pages.  Geef daarbij het nummer van de opdracht en antwoord in een zin.
________________________________________________________________________

    •    Ga op de IPad naar de app ‘kaarten’ en bereken daar wat de afstand is, vanaf hier (school) naar je reisbestemming. Bereken dit in km.
Noteer dit (met een eventuele berekening) in Pages. 

    •    Bereken ook in de app ‘kaarten’ wat de reistijd is. Bereken dit in uren en minuten.

    •    De auto rijdt 1:15. Hoeveel liter benzine heb je nodig, voor een enkele reis? En hoeveel voor een retour? Maak hier een verhoudingstabel van in ‘Pages’.

    •    Zoek op het internet wat de actuele literprijs is en bereken dan hoeveel de benzine voor deze reis kost.


    •    Je vertrekt om 8:00 uur 's ochtends. Je stopt na elke 3 uur een 1/2 uur.
            Als je 10 uur gereden hebt, rust je 8 uur. Hoe laat kom je op je
            eindbestemming aan?




Onderweg stop je ook nog een keer bij de Mac Donalds.
De aanbieding: Als je 2 happy Meals koopt krijg je 1 Big Mac menu gratis.
1 Big Mac menu kost €5,25
1 Happy Meal kost €3,75

    •    Jij moet 2 Happy Meals en 2 Big Mac menu's bestellen. Hoeveel moet je betalen?


Zoek nu in je reisgids een accommodatie om tijdens de vakantie te overnachten op jouw plaats van bestemming. Houd rekening bij het zoeken van een geschikte accommodatie rekening met het aantal personen waar je mee reist.

    •    Wat kosten 8 overnachtingen? En wat kost 1 overnachting dan?

    •    Wat kosten 15 overnachtingen? En hoe duur is 1 overnachting dan?

    •    Je krijgt 15% korting bij 15 overnachtingen. Hoeveel moet je nu betalen?


    •    Tijdens de vakantie ga je iedere avond uit eten à €25,- per persoon per dag. 
Wat kosten deze maaltijden bij elkaar?

    •    Als er geen ontbijt bij de reis is inbegrepen, dan halen jullie elke ochtend een ontbijt van €6,50 per persoon per dag in het restaurant van het hotel.

Je bezoekt in je vakantie nog een pretpark à €32,- p.p.
Je hebt een voucher waarmee je 5% korting krijgt op alle 4 de kaartjes.

    •    Hoeveel moet je betalen om het pretpark binnen te komen?

    •    Wat is de totaalprijs voor deze reis?

    •    Als je voor 20 juni boekt, krijg je 8% vroegboekkorting. 
Hoeveel euro korting krijg je? 
Hoeveel is de totaalprijs nu?


________________________________________________________________________

Maak nu in Pages een poster om je reis te promoten. 
Vermeld de prijs en wat is inbegrepen.
Zoek op internet een aantal mooie foto’s en plaats deze ook op je poster.
Noteer tenslotte ook je eigen naam. 
________________________________________________________________________


Internet-toegang
I Pad met apps: Kaarten en Pages (of anders: gebruik van computer met vergelijkbare programma’s)